Începe Festivalul B ZONE FOLK Tîrgu Neamț! Vezi PROGRAMUL COMPLET, de joi până duminică!

2 mai 2019 este, la Tîrgu Neamț, ziua în care se dă startul pentru Festivalul de Folk B Zone (se citește „bizon”, adică sinonimul american al „zimbrului”).  :i dac[ tot e vorba de branduri locale, cum putea mai bine sa înceapă un Festival în Ținutul Zimbrului decât în Cetatea Neamțului, obiectiv atât de prezent nu doar în turismul contemporan dar și în literatură și istorie.

JOI 2 MAI 2019

CETATEA NEAMŢ
Seara de deschidere a festivalului internațional 
B ZONE FOLK TARGU NEAMȚ 
Orele 19.00- 21.00

Artisti invitați:
DAN VANĂ
MIRCEA VANCA
WALTER GHICOLESCU
ADRIAN BEZNA
OVIDIU MIHĂILESCU
NICU ZOTA
CĂTĂLIN STEPA
KRYPTON UNPLUGGED
OCRU
STEFAN DENVAR PROJECT(Bulgaria)& SORIN MINGHIAT

………………

VINERI 3 MAI 2019

CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ

Orele 13.00- 15.00 
– Concurs tineri interpreţi înscrişi la festival 
– Tineri artişti câştigători festivaluri folk 
Orele 15.00- 17.00 
– Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.) 

CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ
Orele 17.00-18.00 
SALUT B ZONE FOLK 
– 5 concurenți participanți la Festivalul Național de Muzică Folk 
– OPEN stage pentru artiști locali și din țară 
Orele 18.00-23.00 
– Galele B Zone Folk Târgu-Neamț, România 
– Artiști invitați: 
MIRCEA VANCA 
NICU ZOTA & ANDREI MAFTEI 
DAN VANĂ 
WALTER GHICOLESCU 
CATALIN STEPA 
OVIDIU MIHAILESCU 
ADRIAN BEZNA & Trupa MEA 
OCRU 
KRYPTON UNPLUGGED 
STEFAN DENVAR PROJECT & SORIN MINGHIAT 
VALI BOGHEAN BAND(Moldova) 

………………..

SÂMBĂTĂ  4 MAI 2019

CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ 

Orele 13.00- 15.00 
– Concurs tineri interpreţi înscrişi la festival 
– Tineri artişti câştigători festivaluri folk 
Orele 15.00- 17.00 
– Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.) 

CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ
Orele 17.00-18.00 
SALUT B ZONE FOLK 
– 5 concurenți participanți la Festivalul Național de Muzica Folk 
– OPEN stage pentru artisti locali și din țară 
Orele 18.00-23.00 
Artisti invitați: 
FLORIN CAMEN 
MARIUS & TATIANA OJOG 
LILI DRUMEVA ( Bulgaria) 
DANIEL IANCU 
MARIA GHEORGHIU 
KRASIMIR PARVANOV(Bulgaria 
COSMIN VAMAN & ALEXANDRA ANDREI 
CEZAR POPESCU & CRISTI CORCIOVEANU 
FĂRĂ ZAHĂR 
MIRCEA RUSU ȘI INVITAȚII  

……………….

DUMINICĂ 5 MAI 2019

CASA CULTURII „ION CREANGĂ” TÂRGU-NEAMȚ 

Orele 13.00- 15.00 
– Jurizarea concursului de creaţie on-line şi a concursului de interpretare 
Orele 15.00- 16.00 
– Întâlnirile B Zone Folk (artişti, concurenţi, presă, scriitori, invitați, etc.) 

CENTRUL ORAȘULUI TÂRGU-NEAMȚ

Orele 16.00-17.00 
– Salut B Zone Folk 
– Gala Festivalului Național Concurs B Zone Folk pentru tineri și premierea 
Orele 17.00-19.00 
Artisti invitați: 
TRUPA CALENDAR 
TITUȘ CONSTANTIN 
ȘTEFANIA IACOB & SORIN POCLITARU 
ADRIAN SĂRMĂȘAN 
DINU OLĂRAȘU 
Orele 19.00-23.00 
– SEARĂ CENACLUL FLACĂRA 
ANDREI PĂUNESCU 
MIRCEA BANICIU 
MIRCEA VINTILĂ 
CRISTIAN MINCULESCU 
VICTOR SOCACIU 
MAGDA PUSKAŞ 
CRISTIAN BUICĂ 
EMERIC IMRE 
VALI MOLDOVAN 
CLAUDIU PURCĂRIN 
RAREŞ SUCIU 
MARIA MARIA 
MĂDĂLINA AMON ŞI GENERAŢIA FOLK 

D.V.

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns