3 PUNCTE NESPERATE! FC Brașov – Ceahlăul 0-2

FC Ceahlăul a adus 3 puncte uriaşe din deplasarea de la Braşov unde echipa nemşeană a câştigat categoric cu 2-0.
Gazdele au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 10. Gabi Matei a faultat, în propriul careu, în poziție de ultim apărător, a primit roşu, iar Ceahlăul a beneficiat de un penalty.
Vlad Achim a transformat cu siguranţă iar scorul a devenit 0-1. Popadiuc a închis tabela, în minutul 70, iar jucătorii pregătiți de Ze Maria au plecat cu 3 puncte de la Brașov.

În urma acestei nesperate victorii, Ceahlăul are 22 de puncte și este pe locul 16 în Liga I. FC Brașov ocupă locul 14, cu 28 de puncte.

Echipele:

FC Braşov: Fl. Iacob (D. Mutu ’38) – G. Matei, Novakovici, L. Goian, Cr. Ganea – Leko – Constantinescu, Zlomislici (Novak ’75), Jurici, Aganovici – L. Ganea (Bencun ’49).
Antrenor: Vjekoslav Lokica.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Calancea – Markovici, Al. Ichim, Wellyson, Chirieletti – Al. Achim, Tăbăcariu – Popadiuc (Gheorghiu ’83), Ştefănescu (Gorea ’70), Chitoşcă – Cârjan (Balint ’66).
Antrenor: Ze Maria.

vestea.net / sursa foto: capturi imagini looktv.ro